Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kameny 33 - Viklan na Plešivci

14. 7. 2011

Viklan na Plešivci

viklan-1l.jpg

viklan-2l.jpgKdyž se díváte na mapu a vybíráte zajímavosti míst, která plánujete navštívit a kde jste nikdy nebyli, uděláte si o nich nějakou představu, která se ve skutečnosti může docela lišit. Je to podobné, jako když si přečtete nějakou knížku a nějaký režisér pak podle ní natočí film - občas vás může mile či nemile překvapit, kterak pojal knižní námět. V případě plešiveckého viklanu to bylo podobné: přiznávám, čekala jsem víc (měla jsem jako předobraz viklany z okolí Žihle a Kadova, které  jsou na naše české poměry v mých očích velkolepé), skutečnost však maličko pokulhávala za původní viklan-3l.jpgpředstavou. Přesto jsem v blízkosti viklanu strávila víc času, než jsem původně plánovala...

Celá hora Plešivec je prý (podle senzibilů)protkaná množstvím "kanálů" s negativní energií. Jedním z míst, kde je možno zjistit energii naopak kladnou, je i místní viklan. Dalo nám trochu práce, než jsme jej našli, museli jsme se kus cesty vracet zpátky. Pokud vše dopadne dobře, je to zlé zapomenuto. Viklan, obklopený jehličnatými stromy, nebyl ve skutečnosti příliš velký, obklopovalo ho však ohromující viklan-4l.jpgmnožství kamenných minipyramidek nejrůznějšího provedení. Tito "kamenní mužíčci jsou sice roztomilí, podle senzibilů však rozmělňují kladnou energii, vyvěrající u viklanu.

Ač to nemívám ve zvyku, také jsem neodolala a postavila si z několika různě velkých kamenů vlastní malou pyramidku, pořídila spoustu záběrů celého místa ("mužíčky" můžete fotografovat donekonečna, co kus, to unikát) a začala uvažovat o cestě domů.

Více fotografií najdete ve fotogalerii Viklan na Plešivci.

Fotografie:

1. + 2. Viklanviklan-5l.jpg

3. + 4. Kamenní mužíčci

5. Stromová miska s vodou

 

Náhledy fotografií ze složky Viklan na Plešivci

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář