Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kameny 48 - Menhir ve Zbuzanech

30. 12. 2014

Menhir ve Zbuzanech

 

zbuzany-1s.jpgNěkolikrát jsem zdůrazňovala, jak je dobré sehnat si dopředu co nejvíce informací o místě, které chcete navštívit. Přesně takto jsem učinila v případě kamene ve Zbuzanech. Tento nikterak nápadný kámen, považovaný za jeden z našich nemnoha menhirů, se objevuje na několika webových stránkách i s přesnými návody, jak jej najít. Předem jsem se dozvěděla, že kámen, dříve stojící na volné louce, je dnes obklopený novou zástavbou a dokonce ulice kolem něj dostali slovo menhir do názvu. Najdete tu tedy ulice U menhiru I - IV. Na konci ulicezbuzany-2s.jpg třetí v pořadí měl kámen být.

Díky navigaci jsme bez větších problémů našli správnou ulici, já vyskočila a chtěla bleskově pořídit pár fotografií. Trochu jsem se přepočítala, na koncích všech "menhirových" ulic jsem našla lesík s několika vyšlapanými cestičkami, pravděpodobně podle stop od pejskařů. Rostly tu statné stromy, odhadem pár stovek let staré. Šmejdila jsem kolem jako lovecký ohař, ale nikde nic.

Nebudu to prodlužovat, menhir skutečně stál na konci ulice, byl však z mého pohledu krytý živým plotem, a tak jsem ho přehlédla. Výškou nemohl nikoho ohromit, nebýt pověsti, která jej provází, možná byste si ho ani nevšimli. Nápadný byl jen křížek, vytesaný do jeho těla. Naštěstí pohledná však byla lavička, stojící v jeho těsné blízkosti. Napadlo mě, že se zde možná scházejí místní a u menhiru vedou společné debaty. Třeba to má nějaký důvod, proč právě zde...

Více fotografií můžete najít ve fotogalerii Menhir ve Zbuzanech.

Fotografie:

1. Menhir zezadu

2. Pohled od cesty

 

Náhledy fotografií ze složky Menhir ve Zbuzanech

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář