Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krajina 31 - Rybník Radov u Tchořovic

3. 1. 2011

Rybník Radov

 

Letošní léto bylo pro mě ve znamení rybníků.rad---1s.jpg Pohybovala jsem se hlavně v okolí Blatné a Lnářů, kde se dá říct, že co krok, to nějaká vodní plocha. Jen v okolí Tchořovic najdete rybníků víc než deset. Neviděla jsem pochopitelně všechny, koneckonců rybníky nepatřily mezi hlavní cíle mých výprav, ale ty, které jsem navštívila, stály za to, vždy mě něčím okouzlily.

K rybníku Radovu jsem se dostala čirou náhodou při hledání kamenného kříže u Tchořovic. Vodítkem při jeho hledání se stala věta z knihy Smírčí kříže Čech a Moravy, že je třeba tento kříž hledat na cestě ke Starému rybníku. Cest k němu však existuje několik, což jsem zjistila později z mapy. Zkusila jsem jednu přímo z kraje obce, ale po chvíli jsem se vrátila, směr se mi moc nezdál.

rad---2l.jpgVžycky, když je nejhůř, přichází na řadu místní obyvatelstvo. Zeptala jsem se tedy na kříž jedné zdejší ženy, poradila mi, abych kříž hledala poblíž  cesty k rybníku Radov. Skvělé, alespoň nějaká indície. Znamenalo to vrátit se zpět po silnici k Blatné, směrem, odkud jsme přijeli.

Po chvíli se skutečně oddělovala jedna cesta od hlavní silnice a směřovala nadějným směrem. Po levé straně ji lemovala řada středně velkých kamenů, pravděpodobně sem navozených z pole opodál. Nízké večerní slunce se prodíralo mezi stromy a vytvářelo na kamenech neuvěřitelé obrazy. Lemrad---3l.jpg z kamenů končil vlastně až těsně před tím, než se po pravé straně objevila první voda. Jak jsem zjistila z mapy, nebyl to ještě samotný Radov, nýbrž rybníček Kaprov. Radov následoval až poté. Jeho velikost mě ohromila, patří totiž mezi největší vodní plochy v oblasti. Cesta vedla dál po krátké hrázi k dalšímu rybníku, my jsme se však otočili nazpět, protože den se nachyloval ke svému závěru a před námi byla ještě cesta do Plzně. Kříž nikde vidět nebyl a nezbýval čas ho dál hledat, pátrání po něm jsem tedy musela odložit, až zase někdy pojedeme touto rad---4l.jpg+trasou. Nakonec jsem kříž objevila, ale to bych opakovala to, co jsem psala už v předchozím článku…

 

Fotografie :

1. Cesta a kameny okolo

2. - 5. Rybník Radov

6. Porost u vody

 

 

rad---5l.jpg

 

 

 

 

 

 

rad---6l.jpg

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Rybník Radov u Tchořovic

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář