Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krajina 66 - Zlatý vrch u Bečova

18. 3. 2013

 

Zlatý vrch u Bečova

Rozhodla jsem se, že jižní okolí Bečova je natolik zajímavé,zlaty-vrch-2s.jpg že mu věnuji samostatný článeček s vlastní fotogalerií.Okolí města, plné kopečků a údolíček, lesů s roztroušenými žulovými kameny i celými skalkami, lesními rybníky s bohatou rašelištní vegetací, prameny a koryty malých potůčků, zařízlých do údolí stojí za podrobné prozkoumání. Lesní cesty na strmých svazích kopců jsou často schůdné jen s velkým sebezapřením.

Jihovýchodní cesta z města směrem k obci Chodov a dále k Otročínu vede kolem několika zajímavostí. Hned za hranicí města stojí vlevo u silnice pěkná sloupková boží muka na hranolovitém soklu s nápisem z roku 1824 a vpadlým reliéfem ukřižované postavy na kříži na horní kapličce s kamennou koulí na stříšce.

Za touto památkou leží Zlatý vrch s nově vysazenou ovocnou alejí, oddělující silničku, na které stojíme, od frekventované komunikace směrem na Toužim a dál i Plzeň. Docela mě mrzí, že mi nezbyl čas vystoupat alejí na vrchol a podívat se po okolí. Navíc jsem se později dozvěděla, že asi na tomto vrchu někde roste Jovibarba globifera. Alej vysokokmenných odrůd jabloní, které původně rostly ve zdejším regionu, se stala součástí Bečovské panoramatické stezky, vedoucí po vyhlídkových bodech v okolí Bečova.

O kus dál vpravo od Zlatého vrchu se odbočuje na Šibeniční vrch se zbytky středověkého popraviště. Pod Šibeničním vrchem stojí replika středověké katovny. Malebná a zajímavá jsou i místa kolem dalších silnic, vedoucích zzlaty-vrch-1l.jpg Bečova na Mariánské Lázně, Karlovy Vary a Sokolov. Ty si však nechám na jindy, abych se o nich mohla více rozpovídat.

Více fotografií najdete ve složce Zlatý vrch u Bečova.

Fotografie:

1. Sloupková boží muka

2. Zlatý vrch s alejí

 

Náhledy fotografií ze složky Zlatý vrch u Bečova

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář