Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kříže 45 - Kamenný kříž za Vlkovicemi

25. 12. 2013

 

Kamenný kříž u Vlkovic

 

Do Vlkovic se dostanete snadno pohodlnýmvlkovice-1l.jpg vláčkem linky z Mariánských Lázní do Karlových Varů. Vlkovice jsou kousek za “Mariánkami”, vlak sem dojede do 10 minut. Vystoupila jsem na typické vesnické zastávce a zkratkou přes louku vyrazila rovnou směrem k tušenému místu kamenného kříže. Zde se člověk musí pohybovat opatrně mezi oplocenými pastvinami, kde se tu a tam pasou krávy. S trochou štěstí se mi asi napodruhé podařilo kamenný kříž najít.

Vlkovický kříž je další z těch, které měly to štěstí a "dožily" se záchrany. Na místě, kde dnes se zabetonovanou nohou stojí, jej v r. 1991 vztyčili společnou silou čeští a němečtí občané. Rychle nafotit a dál. Z okolních pastvin před Martinovem se otevírají pohledy vlkovice-1s.jpgna okolní zalesněné kopce, především na monumentální Podhorní vrch. Na trase jsem si naplánovalavlkovice-2s.jpg prohlídku množství okolních zajímavostí – mofetového pole, dalších kamenných křížů a ve finále výstup na Podhorní vrch.

Přes Martinov, sousedící s Vlkovicemi, jsem se dostala až k úpatí Jilmového vrchu. Zde jsem si nabrala skvělou vodu z pramene jménem Horka. Ostatně pramenů je okolo víc: severně od Martinova Vlkovický pramen, jihozápadně zase známý Koňský pramen. vlkovice-3s.jpgNásledovalo překonání čerstvě rozježděné blátivé lesní cesty pod Jilmovým vrchem k mofetovému poli, ale o tom jsem užvlkovice-4s.jpg psala dříve.

 

Více fotografií najdete ve fotogalerii Kamenný kříž ve Vlkovicích.

 

Fotografie:

1. Pohled na Podhorní vrch z louky za zastávkou ve Vlkovicích.

2. - 4. Kamenný kříž za Vlkovicemi

5. Martinov

 

Náhledy fotografií ze složky Kamenný kříž za Vlkovicemi

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář