Jdi na obsah Jdi na menu
 


Smírčí kříže 40 - Křížový kámen v blízkosti Milhostova u Mariánských Lázní

5. 1. 2013

 

Křížový kámen v blízkosti Milhostova u Mariánských lázní

 

Potvrdilo se mi, jak se vyplatí o kraji, kam se chystáte,kamen-u-milhostova-1s.jpg něco dopředu nastudovat. Na turistické mapě Slavkovského lesa najdete jednu značku pro smírčí kříž či kámen přímo v Milhostově. Pokud tam budete kříž kamen-u-milhostova-2s.jpghledat, tak vězte, že jej nenajdete. Neúplný kříž, lidově zvaný velbloudí hlava, již v Milhostově není, majitelka parcely, kde dříve stával, jej převezla do Chodovské Huti (ves jihozápadně od Mariánských Lázní).

Ale nezoufejte, pokud s oblibou prožíváte dobrodružství zvané hledání smírčích křížů, i tak si zde přijdete na své. Jiný, možná i smírčí kámen stojí těsně za Milhostovem v blízkosti polní cesty. Asi metrový kámen nezřetelného tvaru na louce nepřehlédnete, je posazený čelní stranou k jihu. Podlekamen-u-milhostova-3s.jpg knihy by kolem kříže mělo být několik menších kamenů, pod letní vegetací se však nedaly dohledat. Umístění kamene z něj dělá hodně fotogenickou záležitost, z kamen-u-milhostova-4s.jpglouky, na které stojí, se otevírají výhledy na jihozápad, kde můžete zahlédnout sousední Vlkovice. Kámen moc známý není - jeho nález byl oficiálně popsaný roku 2009.

Protože kraj kolem Podhorního vrchu je na kamenné kříže přebohatý, čeká vás (myslím ty, které to zajímá) v budoucnu několik dalších zastavení ve zdejší oblasti.

 

Více fotografií najdete ve fotogalerii Milhostov u Mariánských Lázní.

Fotografie - Křížový kámen u Milhostova.kamen-u-milhostova-5l.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Milhostov u Mariánských Lázní

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Díky

(Jarka, 23. 5. 2014 21:00)

Díky za informaci, včera jsem v Malhostově smírčí kříž hledala podle popisku v knize o smírčích křížích. Kámen jsem nenašla, teď vím proč. :-)
Taky hledám smírčí kříže všude, kde jsem a kde jsou, dnes jsem našla ten v Bečově nad Teplou, který se mi při první návštěvě Bečova nepodařilo najít.
Zdravím, mějte se pěkně. Jarka z Ústí nad Labem