Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příroda 19 - Mezi Chodovem a Otročínským potokem

3. 2. 2013

Mezi Chodovem a Otročínským potokem

 

 

Cestu mezi Bečovem a údolím Teplé jsem si naplánovala tak, abych cestou viděla co nejvíc zajímavostí této oblasti - Šibeniční a Zlatý vrch, kamennýchodov-1s.jpg kříž u hájovny a čedičovou kupu jménem Homolka. V okolních lesích by snad měla někde být i kamenná Panna - skalní útvar, dříve uctívaný chodov-2s.jpglidmi. O té jsem však nevěděla, musí tedy počkat někdy na příště.

Za Chodovem se krajina doširoka otevřela a poskytla úžasný výhled směrem k Bečovu. Později jsem doma při detailních prohlídkách fotografií objevila na obzoru dokonce horní část rozhledny na Krásenském vrchu, která je vzdušnou čarou asi 6 km daleko. Obec Chodov totiž leží na docela vysokém návrší (713 m. n. m.), což je na pravém břehu dolního toku Otročínskéhochodov-3l.jpg potoka široko daleko asi nejvyšší vrchol.

Než se cesta zanoří do lesa na svahu nad soutokem Otročínského potoka a Teplé, vede okolo pěkného, bohužel bezejmenného rybníka a pak už se musí skrz hluboký les, plný pramenů, potůčků, rozbahněných palouků a místy i pozůstatků po těžbě dřeva. Kudy dál je často špatně řešitelný úkol a nezbyde, než se kousek vracet a hledat jinou cestu. Jasné je jen to, že se musí z kopce dolů. Chytla jsem se toku malého potůčku a nechala se vést do údolí. Zakrátko jsem skutečně uviděla okraj lesa a přede mnou se otevřela kamenitá stráň se sloupy vysokého napětí. Našla jsem zde řadu zajímavých rostlin (lýkovec jedovatý, náprstník chodov-4l.jpgvelkokvětý, pavinec horský). Dole tekl kamenitý Otročínský potok, který se asi po 100 metrech spojil s řekou Teplou. Na malém kamenném můstku před vodu nakvétala zajímavá tmavá forma rozchodníku nachového (Hylotelephium telephium). Dál už jsem to tu moc neprozkoumávala, těšila jsem se na přírodní rezervaci, která začínala asi 400 metrů výše proti toku řeky Teplé.

Více fotografií najdete ve fotogalerii Mezi Chodovem a údolím Otročínského potoka.

 

Fotografie:

1. Boží muka v Chodověchodov-5l.jpg

2. + 3. Les v údolí Otročínského potoka

4. Kamenitá stráňnad potokem

5. Otročínský potok

 

Náhledy fotografií ze složky Mezi Chodovem a Otročínským potokem

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář