Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příroda 3 - Za humny

22. 1. 2008

Za humny

 

 

Obrazek

 

 

ObrazekLetošní leden nedělá ani trochu čest svému jménu. Oproti stejnému období v minulých letech není venku po sněhu ani památka a teploty připomínají víc březen, než zimu ve své polovině a tedy i největší síle.

Když ještě k tomu začne foukat slušný vítr, nahoře prohání těžké mraky, dole rozežene kouř z komínů a dovolí vzácnému sluníčku, aby o sobě dalo vědět, přichází pravý okamžik, kdy je záhodno oprášit zahálející fotoaparát a vyrazit na „lov“. Příroda ještě spí, místo jásavých barev jsou k vidění jen zemité tóny. Ovšem i takhle to má něco do sebe, zvlášť když nízké slunce vykreslí dlouhé stíny.

Rovné plochy polí, protkané vyšlapanými cestami, vysoká tráva, bezlisté keře a stromy kolem nich, zelená linie lesa v pozadí kontrastují s pomněnkově modrou oblohou a mraky s ostíny bílé až ocelově šedé.Obrazek Prsty na těle fotoaparátu brzy trochu zebou, ale nevadí, stačí vždy jednu ruku zahřát v kapse, a pak vystřídat druhou.

Je jasné, že zima o sobě ještě dá vědět, jinak by počasí bylo úplně postavené na hlavu. Tím spíš je třeba využít podobných chvílí, kdy zmizí ošklivá inverzní mlha, nebo zrovna „nepadají trakaře“. Ale už asi moc mluvím, zkuste se tedy podívat na spící přírodu za humny se mnou...

Více fotografií najdete v rubrice Příroda ve fotogalerii Za humny.

 

Náhledy fotografií ze složky Za humny

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář