Jdi na obsah Jdi na menu
 


Průpovídky 13 - Bojovka na počest konce školního roku

8. 9. 2013

 

Bojovka na počest konce školního roku

 

Významné události se dají oslavovat všelijak. Hostinou, dárkem, uměleckým vystoupením... Konec prvního školního roku se blížil a my – rodiče jsme naznačovali, jak hodláme Růžajdu odměnit za předpokládané skvělé vysvědčení. Už se nemohla dočkat, a tak v tom netrpělivém očekávání vymyslela i něco pro nás. „Na pátek jsem pro vás připravila bojovou hru“ pronesla v pondělí. „Namalovala jsem vám mapu a podle ní budete hledat poklad. Schovala jsem to na tajném místě na zahradě“ pokračovala tajemně a tvářila se při tom víc než významně. Poté, co jsem ji upozornila na to, že se venku právě spustil déšť, který by mohl její poklad znehodnotit, vyrazila kapky nekapky ven s mikrotenovým pytlíkem a vrátila se po chvíli mírně zmoklá, ale zase spokojená.

prupovidky---bojova-hra-za-odmenu.jpg

V pátek odpoledne jsme skutečně vyfasovali precizně vyrobenou mapu zahrady i s umístěním pokladu. I když mi bylo okamžitě jasné, kde se poklad nachází, předstírala jsem usilovné hledání podle naznačené trasy a na konci vylovila z pod keře pytlík z kusem papíru. Mrzí mě, že si teď po čase nevzpomenu, co na papírku bylo, největším pokladem však pro mě zůstala (ne)dokonalá mapa i s roztomilými pravopisnými chybami.

Nahlédla jsem do učebnic, podle kterých bude probíhat výuka druháčků a zjistila, že brzy bude (jaká škoda!) s roztomilostí ámen. Prňáčci, ovládající schopnost psaní a čtení začnou v druhé třídě pronikat do tajů českého pravopisu a rázem bude po nevinnosti. Ten, kdo po absolvování druhé třídy bude dál páchat kruté hrubky, nebude již k pousmání, ale spíše k politování. Jak je všechno v životě relativní, od roztomilosti k zabedněnosti nás dělí pouhopouhých několik měsíců...

prupovidky---bojova-hra-za-odmenu-2.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář