Jdi na obsah Jdi na menu
 


Průpovídky 18 - Kam se ztratilo vajíčko ?

15. 12. 2013

 

Kam se ztratilo vajíčko?

 

Pokud člověk má to štěstí či smůlu (podle toho, jak se daří), že dělá v ZOO, zažívá situace veselé i prekérní. Jestliže nemáte zrovna den blbec, bývá to většinou vyvážené. Já jsem sice zaměstnanec botanické zahrady, ale ta je v našem krajském městě součástí zahrady zoologické. Teď koncem podzimu už mnoho návštěvníků na zvířátka nechodí, takže ti, co přeci jen přijdou, si mohou areál dosytosti a hlavně v klidu prohlédnout.

Dnes jsem potkala v zahradě dvojici – tatínka s malou, asi zhruba šestiletou holčičkou. Věnovala jsem se své práci, v jednom uchu sluchátko s nějakou muzikou, přesto jsem slyšela, jak tatínek dcerku nabádá, aby se nebála zeptat. Holčička totiž postrádala jednu známou dětskou atrakci – obrovské pštrosí vejce, rozdělené na dvě půlky, do kterých si mohlo dítko vlézt. Nebylo na svém místě, proto jsem musela vysvětlovat, že je odstavené o kus dál, aby do afrického výběhu mohlo zajet auto s kontejnerem na spadané listí. Zklamání holčičky bylo naprosto zřetelné, snažila jsem se tedy zachránit situaci příslibem, že se megaskořápky vrátí na své místo hned, co bude uklizeno.

Popadla jsem dva kropáče s vodou k rostlinám ve skleníčcích a začala se dvojici vzdalovat. Najednou slyším dětský hlásek: „Mohla bych vám s tím pomoct?“ Naprosto nečekanou větu za mnou volala zase ta malá holčička, co se smířila s absencí vajíčkové atrapy. Otočila jsem hlavu přes rameno a s úsměvem odpověděla: Děkuju, ale je to moc těžké.“ Načež se holčička s bezelstným pohledem otočila na tatínka a řekla:“Tak to vezmi, tatínku, ty...“

Usmáli jsme se na sebe s tatínkem a ani jeden z nás neměl odvahu malé rozumbradě vysvětlovat, že já dělám svou práci, za kterou mi platí a tatínek přeci ve svém volnu nebude tahat někomu nějaké konve. I když si myslím, že podle toho, jak malou vychovává a vše jí trpělivě vysvětluje, možná stačilo kropáče postavit na zem, protože by tatínek ani nemukl, popadl náklad a já si mohla ušetřit asi 80 kroků s 20 kg váhy v rukou .

prupovidky---vajicko.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář