Jdi na obsah Jdi na menu
 


Průpovídky 30 - Ježíškovi s láskou

20. 12. 2015

Ježíškovi s láskou

 

Je to zákon schválnosti. Vždy koncem roku někdo z naší rodiny onemocní. Průšvihem byla otrava jídlem kdysi před lety, kdy jsme většinu vánočních prázdnin strávili v sedě či předklonu u záchodové mísy a připravené dobroty štědrovečerního stolu skončily v popelnici. Další rok nás navštívila chřipka a vzhledem k úpornosti už je dnes jedno, zda byla prasečí či docela jiná. Naposledy přišla alespoň obyčejná rýma, která však také na náladě nepřidá. Letos mám slabou rýmu jen já, hůř však dopadlo naše morče jménem Píďa. Poslední měsíc hůř jedlo, až přestalo jíst úplně, seno i trávu vždy jen vzalo do pusy a zase pustilo, zeleninu také odmítalo (hlavně tu tvrdší). Když už to vypadalo špatně, začala jsem Růžajdu pro jistotu připravovat na nejhorší. První, co mě napadlo, byly přerostlé zuby, což je u morčat častý problém a ne vždy jednoduše řešitelný.

Růžajda však ukázala velké srdíčko, nelenila a napsala úplně poslední dopis Ježíškovi. Tentokrát tam chyběly hračky, knížky a další obvyklé věci a byla tam jen jedna jediná naléhavá prosba, aby se nebohý Píďa uzdravil. Podepsáno: Ježíškovi s láskou Růženka. To už přeci Ježíšek nemohl ignorovat. My rodiče jsme se rozhoupali, zavolali šikovnému panu veterináři, který pak zjistil, že to vůbec nejsou přerostlé zuby, nýbrž dřevnaté třísky zapíchané mezi nima. Když si to představíte u sebe s vědomím, že si je nemáte jak sami vyndat, muselo to být docela peklo. Morče šlo po injekci spinkat a třísky šly ven. Pak ještě nebylo vyhráno, protože ani ne kilový tvoreček se nechtěl probudit z narkózy. Povedlo se až po 5 (!) hodinách, nožičky ho neposlouchaly, ale v puse se mu muselo ohromně ulevit. Nechci to zakřiknout, ale už se mu po umělé tekuté stravě rozfungovala i střeva, takže začalo vesele bobkovat a stříkačku si samo dobrovolně přitahuje do pusy. A je už jedno, že to nebylo zadarmo, nakonec vánoční dárky vždy něco stojí.

Co jsem vám tím chtěla vlastně říct? Když přijdou problémy, neházejte hned flintu do žita a pokuste se o zdánlivě nemožné, na překážky a výdaje nehleďte. Ne vždy to dobře dopadne (Ježíšek bohužel není všemocný), ale alespoň to zkusíte. Hodně štěstí do roku 2016!

pida.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář