Jdi na obsah Jdi na menu
 


Průpovídky 33 - Už vím, co je kosočtverec

Už vím, co je kosočtverec

 

Mám ráda chvilky (opakuji chvilky), kdy se s dcerou doslova válíme na posteli a povídáme si. Jedna taková nastala před pěknou řádkou týdnů.

„Tohle nebudu ukazovat, to je sprostý“povídá malá poté, co si chvíli hrála s rukama před obličejem. „Co?“ ptám se. „No přeci zdvižený prostředník“ odpoví Růžajda s potutelným úsměvem. „Znám i sprostá slova, ale neříkám je“ pokračuje. „A taky už vím, co je kosočtverec s čárkou uprostřed“ významně pozdvihla obočí a koukla na mne, jak budu reagovat. „A co to tedy je? Zkouším její znalosti. „Když říkáš čápi víckrát za sebou“ vybruslí bravurně z mé záludné otázky.

Uvědomila jsem si, že jsem se touto debatou pustila na tenký led a raději jsem hovor nenápadně ukončila opuštěním postele.

Na debatu jsem si vzpomněla o něco později. Je mi jasné, že v budoucnu jednou pubertální Růžajda zvedne v afektu prostředníček a pošle nás rodiče někam (a když ne v reálu, tak alespoň v duchu), ale zatím žije ve slastném pocitu, že dobře ví a kdyby chtěla, tak i řekne. Teď už jen zbývalo přimět ji k tomu, aby mi k této průpovídce něco výstižného namalovala. Nakonec řekla neurčité ano a já jen doufám, že až se otočím, za mými zády nepoužije gesto se vztyčeným prostředníčkem...

kosoctverec.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář