Jdi na obsah Jdi na menu
 


Průpovídky 5 - Tři bratři v triku

13. 5. 2013

 

Tři bratři v triku


 

 

Růžajda se mi nedávno zmínila o jedné tajemné příhodě. Když byli s družinou na školní zahradě, šli okolo tři muži, dva s modrým trikem a v červených montérkách s kšandami a jeden rovnou v červené kombinéze. Děti si mezi sebou nějakou dobu tipovaly, kam asi mohli jít. Nazvaly je, nevím proč, bratři v triku a nakonec zvítězila hypotéza, že šli asi na zmrzlinu.

Fascinuje mě, jak děti vnesli do situace svou tužbu, jíž v onu chvíli za teplého dne byla chuť na sladký mražený krém, prodávaný o pár desítek metrů dál. Jaké asi bylo jejich zklamání, když se po nějaké době tři bratři v triku vraceli špinaví od hlavy až k patě a hlavně bez zmrzliny. Pravděpodobně někde něco opravili a na zmrzku neměli ani pomyšlení.

Před chvílí jsme si v mailu prohlíželi obrázky jednoho našeho slovenského kamaráda – naivního malíře, který na jednom ze svých krásných obrázků umístil do pozadí ženských nohou, trčících z vody, člun s trojicí chlapíků v pruhovaných tričkách. „Jé, strejda mi ukradl tři bratry v triku“ zvolala Růžajda, prohlížející si naivní obrázek.

Vyvolalo to u mě úsměv, vždyť jediné, co Růžajdu a strejdu spojuje, je pár setkání a to, že jsou oba naivní malíři a znamením štíři. Tři bratři v triku na loďce se na obrázku velmi pravděpodobně ocitli daleko dřív, než Růžajda viděla tři bratry v triku u školní zahrady, ale to malá netušila, a tak to považovala za zcizení svého nápadu. Šlo určitě o náhodu, ale baví mě zaplétat teorie, že možná došlo k nějakému záhadnému přenosu myšlenek mezi Českem a Slovenskem. Nakonec, kdo z nás v poslední době přemýšlel o nějakých třech bratrech v triku? Já tedy určitě ne...

 

prupovidky---tri-bratri-v-triku.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář