Jdi na obsah Jdi na menu
 


Průpovídky 7 - Velký oči

28. 5. 2013

 

Velký oči

 

Před pěknou řádkou let se na jedné z budov v areálu plzeňské ZOO objevilo čapí hnízdo. Byla to taková znouzectnost, čáp si totiž udělal hnízdo asi o půl kilometru dál na komínu, který byl ještě tu a tam činný. Poté, co se čáp začal také tu a tam objevovat se začouzeným peřím, lidé ze záchranné stanice domluvili přemístění hnízda na nejbližší vhodný a hlavně nefunkční komín. A ten je právě na budově zázemí zaměstnanců zahrady.

Mám dojem, že 2 sezóny po sobě čapí pár vyvedl mladé, až jedno jaro přiletěl čáp jen jeden. Ztrátu druhého neustál, odletěl hledat partnerku jinam a čapí hnízdo osiřelo. I když osiřelo... Zde končí příběh smutný a začíná veselejší. Vloni se na něm objevil nový ptačí pár. Po hnízdě chodili kačer s kachnou. Oba vypadali na pár, vyhlížející místo ke snesení vajec. Zapřemýšlela jsem, co by si asi mohla dvojice říkat?

"Ty, táto, to je ten bejvák, cos mi chtěl ukázat? Výhled je tu pěknej, ale zdá se mi, žes měl trochu velký oči. Víš, co tu bude práce s uklízením? Ráno začnu na jednom konci a teprve večer skončím na druhým. A co mladý? Dokud budou ve skořápce, tak fajn, aspoň budu mít při zahřívání na co kolem koukat, ale jak káčátka dopravím k vodě, když tu není výtah? Nebylo nám líp u rybníka?" chrlila by svou kachna. "No dobrá, tak jsem chtěl zkusit nějakou změnu, takhle pořád koukáme jen na to rákosí. Už se mi to zajídá. Tak letíme, ať nemusím poslouchat to tvoje věčný reptání" bručel by kačer.

Pokud vím, říká se tomu ukrojit si příliš velké sousto. Nebo za dobrotu na žebrotu. Či není na světě kačer ten, který by se zavděčil kachnám všem. Tak by se dalo pokračovat dál a dál. A jak to dopadlo s naší opeřenou dvojicí? Oba se naposledy rozhlédli po rozlehlém obydlí a odletěli hledat něco skromnějšího a hlavně perspektivnějšího.

prupovidky---capi-hnizdo.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář